Pokrycia Dachowe

Łupek dachowy jest materiałem ponadczasowym, przeznaczonym zarówno dla nowego i starego budownictwa, ponieważ świetnie współgra ze wszystkimi stylami architektonicznymi. Nadaje niezwykle oryginalny i niepowtarzalny charakter każdemu budynkowi, zarówno prywatnym realizacjom, budynkom użyteczności publicznej, jak i zabytkom architektury.
Dzięki jego zastosowaniu istnieje możliwość wykonania każdego, nawet najbardziej skomplikowanego dachu o nieregularnym kształcie. Dachy z naturalnego łupka kamiennego urzekają elegancją,
ekskluzywnym wyglądem oraz oryginalnym i niepowtarzalnym wizualnym efektem końcowym.

Przeznaczone są dla osób ceniących naturalne materiały budowlane najwyższej jakości charakteryzujące się trwałością przez wiele pokoleń. Obecnie bardzo często zdarza się, że zaprojektowane dachy ze względu na swoje skomplikowane formy i kształty nie pozwalają na zastosowanie tradycyjnych materiałów takich jak dachówka, blachodachówka czy pokrycie blachą tytan – cynkową. Niewiele jest wiec materiałów dachowych, które sprostałyby tym wymaganiom. Łupek jest takim materiałem, którym bez problemu można wykonać najbardziej złożone i skomplikowane formy dachu. Jest więc materiałem na tyle uniwersalnym, że można z niego wykonać detale, które są nie do wykonania w żadnej z innych technologii przy zachowaniu takiego poziomu estetyki.

Koncentrujemy się na dostarczaniu najwyższej jakości hiszpańskiego łupka w bardzo konkurencyjnych cenach. Po złożeniu zamówienia jesteśmy w stanie dostarczyć Państwu łupek w bardzo krótkim okresie czasu bezpośrednio z kamieniołomu w Hiszpanii. Proponowany przez nas łupek pochodzi z prowincji Leon w północno – zachodniej Hiszpanii z okolic miasta La Bana. Proponujemy Państwu hiszpański łupek dachowy w kolorze szarym lub czarnym, o różnej strukturze, różnej wielkości, grubości oraz różnorodnym kształcie. Przypuszczać by można, że ten szary i ponury materiał nie ma nic do zaoferowania. Przekonanie to jest jednak bardzo mylne, ponieważ oprócz różnych refleksów i kolorów dach wykonany z płytek łupka eksploduje harmonią, pięknem oraz elegancją.

Wyróżnia się przede wszystkim niepowtarzalnością kształtów poszczególnych kamieni i różnorodnością rozwiązań. Dachy kryte płytkami łupkowymi zaliczane są do najbardziej trwałych spośród wszystkich dachów krytych dostępnymi na rynku materiałami. Wśród projektantów i specjalistów dachy wykonane z łupka uważane są za najbardziej optymalne rozwiązanie zarówno pod względem kosztów realizacji projektu jak również zalet użytkowych.